Pokročilé štatistiky pre tím Slovenska na majstrovstvách sveta 2019

Premiérovo predstavujeme prvé zber dát na Slovensku z vystúpenia nášho tímu na majstrovstvách sveta. Dáta sú iba zo zápasov Slovenska, ktoré som sa rozhodol spracovať viac hĺbkovo a priniesť dáta z rôznych herných činností, či už sú to strelecké štatistiky alebo individuálne. Štatistiky pre hráčov v poli sú iba z majstrovstiev sveta a pri brankároch som zvolil spojenie dát aj z prípravných zápasov, pre dostatočnú zápasovú vzorku.

Na tejto činnosti sa spolupodielali aj kolegovia Jakub Hrivnák a Richard Kasper, ktorí mi pomohli so zberom streleckých štatistík, čo mi umožnilo sa venovať iným herným činnostiam viac do hĺbky a za to im patrí veľká vďaka.

Aké dáta sa zbierali?

Zo streleckých to boli corsi, teda strelecké pokusy a šance a pri šanciach aj individuálny x factor, teda ktorý hráč tú šancu dokázal pripraviť a aký mal podiel na šanciach, ktorých sa zúčastnil.

Útok :

Zone entries/vstupy do pásma – úspešnosť prechodu do útočného pásma, ktorá bola zakončená usadením sa na puku.
Takeaways/interceptions – získané puky pri backchecku, prerátané na hypotetické 50% držanie puku, pretože každý hráč sa nachádzal v odlišnej situácii a následne prerátané na 60 min hry

Obrana :

Zone exits / prechody z obranného pásma – úspešnosť prechodu našej modrej čiary pri evidentnej snahe hrať

Passing % – sledovali sa prihrávky pod tlakom v našom obrannom pásme

Breakups – prerušenie hry súpera, ako pri TKW prerátané na 50% držanie puku a následne /60min

Zone denials – bránenie modrej čiary v situácii 1 na 1 , kedy mal hráč možnosť zasiahnuť, teda napríklad nie po rýchlej strate puku v strednom pásme

Brankári 

Žltá – low danger

Červená – medium danger

Tyrkysová – high danger + teče

Rebound/dorážky – do 3 sekúnd

Nižšie prikladám vizualizácie na tableau

A kompletné štatistiky k nahliadnutiu v tabuľkách